TOP

Motyvacija krepšinyje

MotyvacijaMotyvacija. Tai turbūt viena aktualiausių temų, visiems kažko pasiekti norintiems žmonėms, bet kaip ir sakiau anksčiau vien jos – nepakanka. Yra begalė būdų jos pasisemti, bet neretas atvejis, kai jaunas žmogus yra visiškai nemotyvuotas, net ir mokytojai man kartais sako, kad Lietuvoje pilna nemotyvuoto jaunimo. Tad šįkart apie motyvaciją.

Mano nuomone bene klaidingiausias motyvacijos šaltinis yra muzika. Kaip sakoma, treniruotės metu gera muzika, prideda 50 % daugiau jėgų, bet rytą, kai esi mažai miegojęs ar vakarą kai norisi pabūti su draugais, ji neištemps tavęs į krepšinio aikštelę ar treniruoklių salę. Motyvuojančios dainos labiau tinka kai jau esi nusprendęs daryti treniruotę, bet kaip ir minėjau, muzika – klaidingas motyvatorius, nes „vežančios“ dainos gali greit nusibosti, o naujų bus sunku surasti.

Man geriausias motyvatorius yra gyvenimas. Nuo pat vaikystės man buvo širdies ūžesys. Tai nėra tokia rimta liga, kaip širdies yda, bet man ji trukdė siekti savo svajonės – būti profesionaliu krepšininku. Nuo pat mažens, kai vos tik pradėjau žaisti krepšinį, man buvo įkalta į galvą, kad galiu būti tik mėgėjas. Kai man suėjo 15-a metų, per eilinį širdies patikrinimą, daktarė labai nustebo, nes širdies ūžesio nebebuvo. Mano pirmas klausimas daktarei buvo: ar aš galiu profesionaliai sportuoti? Ir atsakymas buvo teigiamas. Tuo metu mano pilve „skraidė drugeliai“. Jau dėliojau ateities planus, pradėjau rinkti pratimus, bet vos po poros mėnesių pradėjo nežmoniškai skaudėti nugarą. Tada man diagnozavo nugaros osteochondropatiją – buvo pasakyta, kad negalėsiu sportuoti dvejus metus.

Laimė ta, kad tada gyvenau su šūkiu – niekada nepasiduok! Negalėjau daryti pusės reikalingų pratimų, bėgioti, šokinėti, bet su kiekviena treniruote, kai išspausdavau iš savęs maksimumą, aš priplūsdavau motyvacijos būti geriausiu. Nežinau kiek mano istorija motyvuoja, o galbūt ji kam nors atrodo juokinga, bet man atrodo, kad ji šiek tiek panaši į filmą „Ieškantys laimės“, kurio pagrindinis veikėjas yra nuolat talžomas gyvenimo. Jei jums trūksta motyvacijos, patariu pažiūrėti šį filmą.

Visame internete, o ypač visiems gerai žinomame portale „Youtube“ yra šimtai, o gal net tūkstančiai motyvuojančių klipų. Dauguma jų yra labai geri, bet mane labiausiai motyvuojantis yra: „Complete secrets to success! How bad do you want it?”. Turbūt daugumai jis labai gerai žinomas, bet vis tiek kyla klausimas: kodėl jis man patinka labiausiai? Ogi todėl, kad ten pasakojama žmogaus istorija. Tai reiškia, kad tai apie gyvenimą. Tai video klipas kuriame vidutinio amžiaus vyras, grupelei jaunų žmonių, pasakoja istoriją apie taip pat jauną žmogų kuris norėjo uždirbti daug pinigų.

Pripažinsiu, puse to klipo aš nesupratau (prastos anglų kalbos žinios), bet užteko suprasti esmę. „Jūs nenorit to sunkiai, jūs tiesiog to norėtumėte“; „Tu turi norėti sėkmės taip, kad gali užmiršti valgyti“ – tai tik kelios iš daugumos įsimintinų frazių, paminėtų toje motyvacinėje kalboje , bet mane labiausiai priverčianti susimastyti yra ši: Tu turi norėti būti sėkmingas taip, kaip nori įkvėpti būdamas po vandeniu. Jei nesate matę šio klipo ir bent daugmaž suprantate anglų kalbą – pažiūrėkite jį, jis puikus.

Uola – valia, pamatas – tikslas, keturios sienos – nuoseklumas, o stogas turbūt lieka motyvacijai. Tiksliai nežinau kokį ryšį gali turėti šie du dalykai, tad pamąstyti palieku jums. Jei šiais straipsniais padėjau kažkam suprasti ko trūksta iki sėkmės, man labai džiugu.

 1 comment. Komentuoti

  1. Lukas

    O kaip su nugara praėjo ar vis dar negali normaliai visko daryt? Šeip būna nugarą sugadini lyg visam gyvenimui, bet gal jug įmanoma tai įveikt kažkaip ir vistiek pasiekt tikslą.

Komentuoti

Jūsų email nebus rodomas kitiems.

Turite klausimų? Reikia patarimo? Klauskite ir mes jums pasistengsime padėti !